partneři

Vystudovala obor Diplomatické služby na Vysoké škole veřejných a mezinárodních vztahů Praha. Projektovým managementem v rámci evropských programů přeshraniční spolupráce se zabývá od roku 2006. Dlouhodobě se věnuje česko-polským vztahům, je vedoucí manažerkou úspěšných projektů přeshraniční spolupráce České televize s polskými a slovenskými partnery.

Je autorkou historicky prvního společného přeshraničního projektu České televize a TVP Katowice Poznejme se, který v roce 2006 odstartoval kontinuální spolupráci obou veřejnoprávních subjektů, i následných projektů Hranice dokořán – Rozmówki polsko czeskie, Hranice bez hranic – Bez granic a Okno do pohraničí – Okno na pogranicze, které jsou realizovány s TVP Wrocław.

V letech 2018-2019 úspěšně realizovala společný projekt České televize a slovenské RTVS Hranice v srdci.

V České televizi působí od roku 1992. Jako dramaturg a kreativní producent je podepsána pod mnoha známými a oceňovanými pořady jako jsou Abiturienti, 32 utajovaných stran – Zpráva z pekla, Infiltrace, Intolerance, Fenomén Underground, Dovolená v Protektorátu, Bydlení je hra, Darované děti, Modrá krev, Zločin jménem Katyň a mnoha dalších.

Jako výkonný procent se podílela na mnoha úspěšných pořadech České televize. K nejznámějším patří Indián a sestřička, Vaterland – Lovecký deník nebo populární řady Bydlet jako…, Infiltrace, Intolerance, Kabinet Dr. Honzáka, Krásné živé památky a mnoho dalších.

V České televizi působí od roku 2006, od roku 2009 zaujímá pozici vedoucí produkce. Jako produkční je podepsána pod oblíbenými pohádkami Tajemství staré bambitky, Tři srdce, Ztracený princ, Tajemství lesní země, 12 měsíčků nebo pořady Kultura.cz, Hledám práci, Filmopolis, Babylon a mnoha dalšími.

V médiích působí od začátku 90. Let. V ostravském studiu České televize byl nejprve editorem v redakci zpravodajství, poté dramaturgem v Centru publicistiky a dokumentu a nyní působí v Tvůrčí producentské skupině Lenky Polákové.

Systematicky se věnuje soudobým dějinám, především období totality. Jeho projekty získaly několik profesních ocenění, mezi nejvýznamnější patří Trilobit a cena Elsa za cyklus Příběhy železné opony nebo hlavní cena Academia film Olomouc za dokument Zatajené dopisy. Věnuje se také dokumentům a dokumentárním cyklům s environmentální či sociální tématikou.

Vystudovala VŠB Ostrava, ekonomickou fakultu. Působila jako náměstkyně ředitele Divadla Petra Bezruče v Ostravě a Národního divadla Moravskoslezského. V Televizním studiu Ostrava zastává pozici vedoucí ekonomického úseku.

Dokumentarista, novinář a scénárista. Pracoval v denících MF Dnes, Hospodářské noviny, Aktuálně.cz. S Českou televizí spolupracuje od roku 2001. Jako scénarista se podílel na dokumentárních cyklech Hranice bez hranic, Klenoty naší krajiny, Hranice v srdci, Nedej se, Folklorika, Náš venkov, Příběhy železné opony, Příběhy 20. století a další.

Pochází z filmové rodiny, otec režisér, matka produkční a asistentka režie. S Českou televizí spolupracuje od roku 2000. Pracuje pro pražské, brněnské a ostravské televizní studio. Režijně se podílela na dokumentárních filmech Zlatá šedesátá, Karel Reisz – ten filmový život, Zatajené popravy, Život se smrtí, Všechno je to dar, Fenomén Mucha, Zrazený národ, Všechna jména Květy Legátové a publicistických pořadech Hranice v srdci, Krásné živé památky, Klenoty naší krajiny, České zázraky, Neobyčejné životy - Věra Špinarová, Cesty víry, Příběhy železné opony, Kultura.cz, Divadlo žije.

Za dokument Zločin jménem Katyň získala několik cen, a to jak domácích, tak mezinárodních - Hlavní cena Grand Prix of XIII. International TV festival Bar, Hlavní cena Mezinárodního filmového festivalu zemí Vyšegrádské čtyřky, Trilobit Beroun.

Kromě dokumentární tvorby se věnuje i záznamům koncertů a divadelních představení - například Evžen Oněgin, Cinzano, Ostrava komorní, Evropa za klavírem, Klavírní recitál L. Vondráčka, Operní gala, Janková zpívá Janáčka a mnoha dalších.

Praktikantka působila v České televizi, Televizním studiu Ostrava v rámci projektu Okno do pohraničí operačního programu INTERREG V – A Česká republika – Polská republika 2014 – 2020 jako tlumočnice a překladatelka.

Vystudovala Obchodní akademii v Bruntále. Po jiných pracovních zkušenostech pracuje nyní jako asistentka projektového manažera. Mezi její záliby patří čtení a získávání nových zkušeností. Líbí se jí myšlenka Steva Jobse – „Jediný způsob, jak dělat dobře svoji práci, je milovat to, co děláš.“

V TVP S.A. pracuje od roku 1994. Je producentkou zábavných, vzdělávacích programů, kvízových pořadů, televizních přenosů, koncertů, estrád, televizního divadla a dokumentárních filmů. Ve volném čase se věnuje plachtění (Kapitánské zkoušky) a sjezdovému lyžování.

V TVP pracuje od roku 1990. Je spoluautorkou mezinárodních evropských projektů v rámci spolupráce TVP Wrocław a Televizního studia Ostrava – Rozmówki polsko-czeskie a Hranice bez hranic. Členka Polské asociace audiovizuálních autorů a producentů.

Autorka a spoluautorka mnoha televizní pořadů a reportáží, dokumentárních filmů, televizních přenosů, pořadů vytvořených pro TVP2, TVP Info a Televize Wrocław.

Vystudovala obory bohemistika a žurnalistika na Wrocławské univerzitě, kde pracuje je odborná asistentka na Katedře bohemistiky. Působí aktivně v oblasti rozvoje polsko-českých kontaktů a polsko-českého pohraničí. Od roku 2007 spolupracuje s TVP Wrocław. Je spoluautorkou pořadů realizovaných v rámci programu přeshraniční spolupráce České republiky a Polska INTERREG V-A.

S TVP 3 Wrocław spolupracuje od roku 2004. Je absolventkou Slezské univerzity v Katovicích, obor televizní produkce.

Filmovému zvuk se věnuji 6 let, s TVP spolupracuji už 4 roky. Tento obor jsem vystudoval. Nejvíce zkušeností jsem získal po boku Artura Kuczkowského při natáčení snímku „Kantor“. Kromě práce v TVP jsem se podílel na komerčních filmech, reklamách, dokumentech, jako například „Bitwa Wrocławska“ v režii Beaty Januchta.

Pracuje jako střihač Polské televize ve Wrocławi, kde působí od roku 1988. Vystudoval Vysokou školu filmové, televizní a divadelní tvorby Leona Schillera w Lodzi, obor Televizní produkce. Spolupodílel se na tvorbě dokumentárních a hraných seriálů, dramat, dokumentů, reportáží, sportovních přenosů a mezinárodních přehlídek.